Ремонт бойлерів в Рівне

Ремонт бойлерів в Рівне

Оцените материал
(0 голосов)

 

Прописна істина: дорослі – це ті ж діти, тільки іграшки у них дорожчі. Будучи людиною допитливою і жадібною бережливою, вирішив я заощадити на послугах професіоналів і самостійно почистити бойлер. Домашні відмовляли мене від цього божевільного підприємства, але моя чоловіча гордість і червоний диплом техніка-технолога зробили свою справу.

І ось я вже з головою кинувся в роботу: заварив чай і всівся перед комп’ютером шукати потрібну мені інформацію. По запитах: «очищення бойлера, очищення бойлера від накипу, самостійне чищення бойлера, чищення бойлера Gorenje, чищення бойлера покрокова інструкція» її виявилося не багато, і почерпнути що-небудь корисне практично не вдалося. Але відступати було пізно і я, озброївшись необхідним інструментом, пішов розбиратися з цим буржуйським винаходом.

У наш час бойлери (по-народному – водонагрівачі) є у багатьох. Але далеко не всі мають уявлення про те, як потрібно обслуговувати це побутове пристрій. Вірніше, багато хто знає, що бойлер періодично потрібно чистити, але мало хто вміє це робити. Звичайно, завжди є можливість викликати фахівця, котрий швидко і якісно проведе очистку вашого бойлера. Але, повірте, самостійно це зробити зовсім не складно. Отже, якщо ви зібралися почистити свій бойлер, рекомендуємо ознайомитися з цією докладною інструкцією, де проілюстрований і прокоментовано весь порядок дій.

Відразу хочемо попередити – бойлери, залежно від фірми-виробника, трохи відрізняються один від одного. У даній інструкції піде розповідь про чищення найбільш поширеного типу водонагрівачів.

Перший етап. Злив води.

Крани бойлера Gorenje  на цьому етапі моїх знань фізики виявилося недостатньо. Довелося застосувати метод » втыка» щоб розробити систему, при якій вода хоч і повільно, але все-таки була злита:

  • Відключаємо бойлер від електроживлення(вийняти вилку з розетки – обов’язково!).
  • Перекриваємо: вентиль на поданні холодної води в квартиру, і обидва крани на бойлері(зазвичай їх встановлюють для зручності і у мене їх два).
  • Від’єднуємо шланг подання холодної води у бойлер з боку водопроводу і направляємо його, наприклад, в тазок або джакузі(вважатимемо, що вона у вас є). Шланг подання гарячої води не відєднуєм.
  • Надіваємо шланг на назад-запобіжний клапан бойлера і вільний кінець опускаємо в тазок, але краще в джакузі – води буде багато.
  • Відкриваємо назад-запобіжний клапан водонагрівача, обидва крани бойлера і усі крани гарячої води на змішувачах(у ванні, кухні). Спочатку бойлер всмоктує в себе повітря, а потім через клапан йде порціями скидання води. Після того, як вам здалося, що вода повністю злита, подуйте в шланг подання холодної води – булькати не повинно(ну або слабо). Тепер можна відкрутити з боку водопроводу шланг подання гарячіше.

Другий етап. Розбирання бойлера.

Якщо Ваше особисте здоров’я дозволяє(ви товстий і красивий, а не худий і кашляєте), то водонагрівач перед розбиранням краще зняти із стіни. По-перше, ви не заллєте залишками води електромонтаж бойлера, а по-друге, набагато простіше працюватиме з ним. Знявши бойлер, встановлюємо його на підлогу кранами(входом холодної і виходом гарячої води) вгору. Якщо ви все-таки не скористалися моєю порадою і не зняли бойлер із стіни, то в подальшому необхідно буде повністю висушити електромонтаж, наприклад, за допомогою фену.
Отже, продовжимо:

  • За допомогою двох плоских викруток знімаємо лицьову панель. Однією викруткою підчіплюємо панель в районі ручки термостата, а другий з протилежного боку, і акуратно тягнемо на себе. Пластмасові клямки панелі вискочать з отворів на захисній пластиковій кришці.
  • Знімаємо ручку термостата, потягнувши її на себе.
  • Відкручуємо два шурупи, які кріплять захисну пластикову кришку до корпусу бойлера, і знімаємо її. Перед вашим ясним поглядом відкривається електромонтаж. Ретельно змальовуємо електромонтаж, а ще краще робимо декілька фотознімків навороченою цифровою фотокамерою. Хоча, якщо у вас є джакузі і цифровий фотоапарат, то ця стаття вам не потрібна, просто викличте.
  • Від’єднуємо дріт електроживлення, відпустивши тонкою викруткою три болти на монтажній колодці, і відкручуємо колодку від корпусу бойлера. Потім знімаємо дріт заземлення з корпусу і відкручуємо металеву пластину з термостатом і гайки(6 штук), що кріплять нагрівальний фланець до бака. Витягуємо фланець з нагрівальними елементами і гумове прокладення ущільнювача.

 

Третій етап. Чищення бака.

Потрібно звільнити бак і нагрівальні елементи від накипу – просто вигребти її ручками і вимити бак з шланга. Рекомендації: магнієвий анод не чіпати, чистку робити без використання абразивних матеріалів, не слід відколупувати накип із стінок металевими предметами, щоб не пошкодити захисний шар. Якщо магнієвий анод таємничим чином зник або має довжину менше ніж 20 сантиметрів, то доведеться купувати новий(заздалегідь визначите розмір різьблення).

Четвертий етап. Складання і підключення.

Складання і підключення робиться в зворотному порядку. Перед наповненням бака відкрийте кран гарячої води на змішувачі. Коли з нього потече вода – бак наповнений.

 

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.